Haber

“50 milyon dolarınız varsa rahat yaşarsınız” diyen Dilek Sabancı geri adım attı

İş adamı Dilek Sabancı, Radyo Sputnik’te yayınlanan “Meliha Okur’la Anlat” programında tepki toplayan ifadeler kullandı. Sabancı, “Bir insanın rahat yaşayabilmesi için ne kadar para gerekir” sorusuna verdiği yanıtla sosyal medyada gündem yarattı.

“50 MİLYON DOLARINIZ VARSA RAHAT YAŞAYABİLİRSİNİZ”

İnsanların rahat yaşaması için milyarlarca dolara ihtiyaç olmadığını, 1-2 milyonun yeterli olabileceğini belirten Sabancı, “Rahat yaşamak için insanın düzgün bir evi, arabası, parası olmalı ama bu para milyarlarca dolar değil. bence. – 2 milyon dolar yeterli olabilir. Onun dışında canı ne zaman isterse gezebilsin. 50-100 milyon doların varsa rahat yaşarsın ama daha başarılı bence daha memnun olmak daha düşük rakamlar 100 milyon dolar değil… İyi bir işin olsun, evin olsun, araban olsun, hastalanınca hastaneye gidecek paran olsun, teknen olsun, denize ilgin varsa daha ne olsun insan? ifadeleri kullandı.

“Hayırseverlerden Bahsederken Bunları Söylemek İstemiştim”

Sabancı, sözlerinin tepki çekmesi üzerine yazılı açıklama yaparak özür diledi. Sabancı, “Geçen hafta Radyo Sputnik programcısı Meliha Okur Hanım’ın programına konuk oldum. Röportajda bir soruya verdiğim yanıt maalesef istemediğim bir sonuç doğurdu. İlgili soruyu yanıtlarken, bazı rakamlar. -2 milyon liranın hayatın ihtiyacına yeteceğini anlatmak içindi.Ancak yanlışlıkla başka bir para biriminde ifade ettim.Ama biliyorum ki Türkiye’de birçok insan bu seviyede kar edemez.Ben onlardan biriyim. bu durumu en iyi bilen kişilerdir.ben ve ailem onlarca yıldır dezavantajlı kümelerin sorunlarını analiz etmek için çalışıyoruz.programda hayırseverlikten bahsederken bunu söylemek istemiştim.ama yanlış anlaşıldım.kamuoyundan özür dilerim yanlış anlaşılmaya neden olduğu için. Parçalara yardım etmeye devam edeceğim.”

haberulubey.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu